Prekių katalogas

Ką parodo automobilių gamintojų skaičiai, kurie nurodyti alyvos specifikacijų vietoje?

  • Ką parodo automobilių gamintojų skaičiai, kurie nurodyti alyvos specifikacijų vietoje?

    Trumpai papasakosime Jums k` gi vis dėlto reiškia tie skaičiukai ant variklio alyvos bakeliu.

    API ir ACEA klasifikacijos suformuluoja minimalius pagrindinius reikalavimus, dėl kurių susitaria alyvos ir priedų gamintojai bei transporto priemonių gamintojai. Kadangi skirtingų markių variklių konstrukcijos skiriasi viena nuo kitos, jose esančios alyvos veikimo sąlygos nėra visiškai vienodos. Keli pagrindiniai variklių gamintojai sukūrė savo variklių alyvų klasifikavimo sistemą, vadinamą tolerancija, kuri papildo ACEA klasifikavimo sistemą su savo bandymų varikliais ir lauko bandymais. Tokie variklių gamintojai kaip „VW“, „Mercedes-Benz“, „Ford“, „Renault“, BMW, GM, „Porsche“ ir „Fiat“ dažniausiai naudojasi savo patvirtinimais, rinkdamiesi variklio alyvą. Automobilio naudojimo instrukcijoje turi būti nurodytos specifikacijos, o jų numeriai užrašomi ant alyvos pakuotės, šalia jos eksploatacinių savybių klasės žymėjimo.
    Apsvarstykite ir iššifruokite populiariausias ir dažniausiai naudojamas tolerancijas, nurodytas ant skardinių su variklio alyvomis žymėjimo.
    VAG patvirtinimai lengviesiems automobiliams
    VW 500.00 yra energiją taupanti variklio alyva (SAE 5W-30, 10W-30, 5W-40, 10W-40 ir kt.), VW 501.01 yra daugiapakopė alyva, skirta naudoti įprastuose benzininiuose varikliuose, pagamintuose iki 2000 m., ir VW 502,00 yra skirtas turbokompresoriui.

    „VW 503.00“ patvirtinimas numato, kad ši alyva skirta benzininiams varikliams, kurių klampa yra SAE 0W-30 ir su dideliu keitimo intervalu (iki 30 tūkst. km), o jei išmetimo sistema yra su trijų komponentų neutralizatoriumi, tada alyva su „VW 504.00“ patvirtinimu, pilama į tokio automobilio variklį.
    „Volkswagen“, „Audi“ ir „Skoda“ automobiliams su dyzeliniais varikliais yra grupė alyvų su VW 505.00 tolerancija TDI varikliams, pagamintiems iki 2000 m. VW 505.01 rekomenduojamas PDE varikliams su pompa duz purkštukais.

    Energiją taupanti 0W-30 klampos variklio alyva su VW 506.00 tolerancija turi ilgesnį išleidimo intervalą (V6 TDI varikliams iki 30 tūkst. km, 4 cilindrų TDI – iki 50 tūkst.). Rekomenduojama naudoti naujos kartos dyzeliniuose varikliuose (po 2002 m.). Varikliams su turbokompresoriais ir įpurškimo įtaisu PD-TDI rekomenduojama užpildyti alyvą su VW 506.01 patvirtinimu, kurio išleidimo intervalas yra ilgesnis.
    „Mercedes“ lengvųjų automobilių alyvos patvirtinimai
    Automobilių koncernas „Mercedes-Benz“ taip pat turi savo patvirtinimus. Pavyzdžiui, variklio alyvos su žymėjimu MB 229.1 skirtu dyzeliniams ir benzininiams „Mercedes“ varikliams, gaminamiems nuo 1997 m. MB 229.31, patvirtinimas buvo įvestas vėliau ir atitinka SAE 0W-, SAE 5W- specifikacijas su papildomais reikalavimais, ribojančiais sieros ir fosforo kiekį. MB 229.5 yra energiją taupanti alyva, kurios tarnavimo laikas ilgesnis tiek dyzeliniams, tiek benzininiams varikliams.
    BMW variklio alyvos patvirtinimai.
    „BMW Longlife-98“ turi tokį patvirtinimą variklinėms alyvoms, skirtoms įpilti į variklius automobiliams, gaminamiems nuo 1998 m. Numatytas ilgesnis aptarnavimo intervalas. Atitinka pagrindinius ACEA A3/B3 reikalavimus. Varikliams, pagamintiems 2001 m. pabaigoje, rekomenduojama naudoti alyvą su „BMW Longlife-01“ patvirtinimu. „BMW Longlife-01 FE“ specifikacijoje numatyta naudoti automobilio alyvą, dirbant sunkiomis sąlygomis. „BMW Longlife-04“ yra patvirtintas naudoti šiuolaikiniuose BMW varikliuose.
    „Renault“ alyvos patvirtinimai
    „Renault RN0700“ patvirtinimas buvo pristatytas 2007 m. ir atitinka pagrindinius reikalavimus: ACEA A3 / B4 arba ACEA A5 / B5. „Renault RN0710“ atitinka ACEA A3 / B4 reikalavimus, „Renault RN 0720“ – ACEA C3 ir papildomus „Renault“ reikalavimus. RN0720 patvirtinimas buvo sukurtas naudoti naujausios kartos dyzeliniuose varikliuose su kietųjų dalelių filtrais.
    „Ford“ alyvos patvirtinimas
    Variklio alyva SAE 5W-30, patvirtinta „Ford WSS-M2C913-A“, skirta naudoti pradiniam ir vėlesniam techniniam aptarnavimui. Ši alyva atitinka ILSAC GF-2, ACEA A1-98 ir B1-98 klasifikaciją ir papildomus „Ford“ reikalavimus.
    „Ford M2C913-B“ patvirtinta alyva skirta pradiniam benzino ir dyzelinių variklių pripildymui ar pakeitimui techninio aptarnavimo metu. Taip pat atitinka visus ILSAC GF-2 ir GF-3, ACEA A1-98 ir B1-98 reikalavimus.
    „Ford WSS-M2C913-D“ patvirtinimas buvo įvestas 2012 m., o šio patvirtinimo alyvos rekomenduojamos visiems „Ford“ dyzeliniams varikliams, išskyrus „Ford Ka TDCi“ modelius, pagamintus iki 2009 m., ir varikliams, pagamintiems nuo 2000 iki 2006 m. Suteikia galimybę pratęsti išleidimo intervalą ir papildyti biodyzeliną ar daug sieros turintį kurą.
    „Ford WSS-M2C934-A“ patvirtinta alyva su prailgintais išleidimo intervalais, skirta transporto priemonėms su dyzeliniais varikliais ir jų filtrams (DPF). „Ford WSS-M2C948-B“ specifikacija, pagrįsta ACEA C2 klase (benzininiams ir dyzeliniams varikliams su katalizatoriumi). Šiai tolerancijai reikalinga alyva, kurios klampa yra 5W-20 ir sumažėjęs suodžių susidarymas.

    Svarbu atkreipti dėmesį!
    Renkantis aliejų, reikia atsiminti kelis pagrindinius dalykus – tai yra teisingas reikiamos cheminės sudėties (mineralinio vandens, sintetinių medžiagų, pusiau sintetinių medžiagų) pasirinkimas, klampos klasifikavimo parametras ir žinoti būtinus priedų rinkinio reikalavimus (apibrėžtus API ir ACEA klasifikacijos). Be to, etiketėje turėtų būti pateikta informacija, kokio tipo mašinoms šis produktas tinka. Lygiai taip pat svarbu atkreipti dėmesį į papildomus variklio alyvos žymėjimus. Pavyzdžiui, „Long Life“ ženklas rodo, kad alyva tinka mašinoms, kurių techninės priežiūros intervalas yra ilgesnis. Be to, tarp kai kurių formuluočių savybių galima išskirti suderinamumą su varikliais su turbokompresoriumi, tarpinį aušintuvą, recirkuliacinių dujų aušinimą, laiko kontrolę ir vožtuvo pakėlimą.